| anonim_4396 a întrebat:

Daca am domiciliul in Romania pot depune cv pentru joburi remote din Anglia? (In anunturi nu esti specificat nimic legat de domiciliu). Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Desigur ca poti, doar sunt sute de agentii de recrutare a muncii in UK.

Trebuie doar sa-ti faci un CV "beton" unde sa scrii despre experinta ta profesionala, atasand diplome, certificari si eventual feedback de la fostii angajatori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Desigir. Poți depune și la Johanesbourg în Africa de Sud, unde plouî cu cârnați.

| Kati120612 a răspuns (pentru sadrian46):

Stimate domn, este o intrebare serioasa in cazul in care nu era subinteles.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Am scris desigur. Ce înseamnă remote. Dar ce este mai simplu decât să aplici, și să afli imediat răspunsul?

| Frank51 a răspuns:

Da dar e problematic cu legislația, că ești supus legilor lor. Adică nu ai asigurări de sănătate, de penise, de orice altceva, ci posibil un echivalent mai mic în bani. Sfatul meu este să lucrezi cu cineva din România, tot remote dar cu contract românesc.