| marian5946 a întrebat:

Dacă am un cont in Lei,pot efectua,cu cardul, plăți în Usd sau in Euro?

Răspuns Câştigător
| GanduriDeCafea a răspuns:

Depinde de banca si de comisionaele bancii, eu unul am card la ING si am efectuat fara probleme plati in alte monede decat cea Națională. Singurul dezavantaj daca se poate numi asa ar fi ca conversia Leu-Euro, Leu-Dolar se face la cursul valutar al bancii respective.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da cu conditia sa ai un card destinat pentru asa ceva. Nu cu orice card se poate. Depinde de banca.

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Da. Poți să plătești cu un card (ÎN LEI) pentru comenzi în alte valute. Dar nu uita și de cursul valutar, de comision.

| lNSAO2 a răspuns:

Daca te referi la un cont bancar in lei, desigur ca poti,