| Zaharioaei_Radu_1988 a întrebat:

Cu, cardul pe care intra banii de la servici pot efectua plati online? Funda! daca da cum efectuez?

Răspuns Câştigător
| MaxINFINlTE a răspuns:

Iti faci cont pay pal si iti atasezi cardul, uite aici un tutorial:
http://andrwblog.blogspot.com/......plati.html

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 90% din carduri poti face plati online. Procesul e diferit de la banca la banca, in general trebuie sa le activezi si pe urma pur si simplu foloseste datele de pe card

| giony54 a răspuns:

Nu-ti recomand pentru ca o sa ramai fara salariu, se fura foarte usor de pe card daca ai facut plati online, de aceea daca vrei sa faci plati pe net este bine sa faci alt card numai pentru asta si sa pui bani pe el numai atat cat ai de plata cu ceva in plus pentru comisioane si asa te protejezi si pierderea este mai mica.

| mast3r a răspuns (pentru giony54):

Nu este adevarat, platile cu cardul sunt cele mai sigure. Daca iti fura cineva banii de pe card (foarte rar eu nu cunosc pe nimeni ) de cele mai multe ori banca iti da banii inapoi. Daca iti fura cineva banii din buzunar...

| giony54 a răspuns:

Traiesti in necunostiinta de cauza, 1-se fura fara grija de pe card,eu am pierdut o gramada de bani furati de pe card de RaiffeisenBank si nu de romani, colegi si prietenii mei patesc zilnic asta si tu spui ca este sigur plata cu cardul, numai un naiv crede asta, dar este dreptul tau sa pierzi, 2-banca nu-ti da banii niciodata inapoi asta iar este sigur eu nu am reusit nici in justitie sa recuperez vreun leu, asa ca tu ia-te dupa reclame si vei avea ce doresti.

| valentina86mitrea a răspuns:

Doar daca atunci cand ai facut cardul ai specificat ca doresti sa faci si tranzactii online, cred ca trebuie sa ai card visa