| anonim_4396 a întrebat:

Este o optiune pe emag.ro in care poti plati produsele comandate online cu cardul de la TB; RB; etc. De asemenea exista si optiune in rate. Dar cum anume se procedeaza? Retrag ei din numerar lunar suma necesara sau cum? Stiu ca mai exista si varianta in care platesti la showroom; dar in acest caz stiu cum se face. Daca ma puteti ajuta cu niste informatii v-as fi recunoscator.

P. S.: nu dati link.

Răspuns Câştigător
| andreea3216 a răspuns:

Da, daca produsul costa 1200 lei, trebuie sa ai o limita disponibila de minim 1200 lei pe cardul de credit, apoi lunar platesti la banca care a emis cardul suma de 100 de lei (daca ai ales 12 rate fara dobanda)

2 răspunsuri:
| andreea3216 a răspuns:

La plata cu cardul de credit in rate fara dobanda, valoarea produsului este retinuta din limita cardului de credit, iar apoi platesti ratele lunare la banca.

| nosferatu15 a răspuns (pentru andreea3216):

Adica pentru a plati in rate trebuie sa am toata suma produsului in contul cardului?

| andreea3216 a răspuns (pentru nosferatu15):

Da, daca produsul costa 1200 lei, trebuie sa ai o limita disponibila de minim 1200 lei pe cardul de credit, apoi lunar platesti la banca care a emis cardul suma de 100 de lei (daca ai ales 12 rate fara dobanda)