| Vandici1Matei2 a întrebat:

am o intrebare:
Cum primesc bani de la un curier olx, după ce am vândut un telefon(cumpărătorul a plătit curierul și nu știu cum primesc banii de pe telefon) îi aduce el sau trebuie să îi iau de undeva?

Funda

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai luat țeapă, el trebuia sa plateasca telefonul prin curier, el a plătit doar curierul si tie ti a dat o mare țeapă numai vezi banii, ai dat cadou telefonul, nu trebuia sa trimiti prin curier, nu poate clientul sa vina sa il cumpere cu banii jos sa fie sanatos. Acum trebuie sa faci plîngere la politie daca nu primesti saptamana viitoare banii, suna l pe cel care a cumparat telefonul si spune i sa ti bage urgent banii in contul tau dai ibanul si astepti cel putin 2 zile pana i ti vin banii.

| Vandici1Matei2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok și cum trebuia sa facem (dacă curierul ajunge la el în 1 o zi) plătește când ajunge pachetul și primesc banii de la curier?

| Vandici1Matei2 explică (pentru Vandici1Matei2):

Cel care răspunde primește fundă!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Vandici1Matei2):

Da asa trebuie sa i plateasca curierului telefonul si curierul se va intoarce la tine cu banii.

| Irinelp a răspuns:

Pentru că tu ai trimis telefonul fără să fi primit bani? Tu trebuia să decizi cu cumpărătorul metoda de plată.

| aDEeLAa a răspuns:

Cum s-a rezolvat?