| Laurica200 a întrebat:

In cateva zile trebuie sa organizez un targ caritabil pentru un orfelinat.Dar am o problema.Nu stiu ce pot cumpara (ieftin)ca sa pot castiga (mult profit ). Targul se organizeaza in scoala. P.S: Nu vreau alimente si prajituri... vreau chestii ieftine care sa se poata vinde cu maxim 15 lei buc happy

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu colegii ca fiecare sa aduca de acasa lucruri care vor sa le doneze; iar pretul -asa cum ai spus- sa nu depaseasca 15 lei. Donatia este donatie.
Multi copii se pricep la lucruri hand-made.
Altii vor sa scape de multe lucruri care le au prin casa: ceasuri(de mana, masa sau perete), decoratiuni, papusi si tot felul de jucarii, imbracaminte si accesorii de imbracaminte, aparate electronice(telefoane, radiocasetofoane cu cd, rame foto digitale, mp3 playere), posete, mape, etc. Lucrurile sa fie cat de cat aspectuoase -nu mai vorbesc de faptul ca pot fi si folosite; deci sa nu aiba un inalt grad de uzura.
Daca nu, cumpara din librarii produse ieftine pe care le vand surdo-mutii.

| Laurica200 explică (pentru anonimg):

Multumesc, ma voi gandi.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prajituri

| pietrean a răspuns (pentru suntserios):

"P.S:Nu vreau alimente si prajituri"

| Laurica200 explică (pentru suntserios):

Nu stii sa citesti? merci oricum happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Lucrusoare facute de mana! Felicitari, martisoare, bratari!

| pietrean a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere:cine poate sa aduca,cate ceva de acasa,ce cred ei ca se poate vinde, la un pret cat mai bun, fiind vorba, de un orfelinat.
Frumoasa si laudabila ideea! Sper sa poti realiza ceva, pentru copii.

| raduradu2014 a răspuns:

Cumpara sucuri le iei cu 5 6 lei sticla si le dau du 7 8 lei