| Ramses112 a întrebat:

Am o intrebare pentru cunoscatorii in domeniul bancar! Acum cateva saptamani am castigat o anumita suma la un joc de poker pe un anumit site, vreau sa stiu daca imi fac un cont bancar la orice banca (asta nu conteaza) cat de repede pot extrage acea suma tinand cont ca imi voi transfera suma din contul de poker in contul bancar imediat dupa ce voi creea contul din banca? Astept raspunsuri.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ioanionel a răspuns:

Bani ii vei putea ridica in secunda urmatoare in care bani iti ajung in cont, de unde sa stim noi unde e siteul de poker in ce tara, cat de repede fac ei viramentul bancar si cat de mult dureaza transferul din banca lor in banca ta (conteaza tara unde e banca lor si cum transfera bani in regim normal sau in regim de urgenta )

| Ramses112 explică (pentru ioanionel):

Acum lasand deoparte intrebarea de mai sus, as putea sa ii transfer in contul unui prieten? deoarece m-am gandit mai bine si nu prea vreau sa imi deschid cont bancar pentru o perioada scurta de timp

| ioanionel a răspuns (pentru Ramses112):

Deschide la Banca Transilvania nu te costa nimic deschiderea contului sau intretinerea lui, vei plati doar comisionul pentru transferul bancar si comisionul de casa, bani pe care oricum ii platesti si daca apelezi la altcineva.

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Dureaza cel putin 3 zile pana banii sunt verificati.