| Patrick20061997 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru, mai pe scurt dispun de 500 lei (5 milioane) as dori sa investesc in ceva... ma puteți ajuta? În ce as putea? Care ar fi șansele?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putini bani pentru investitii, o consola PS5 merita dar costa 500€

| Yuoia a răspuns (pentru mgtow):

Investitie, inseamna ceva ce aduce alti bani. Consola aia cum ii aduce bani?

| mgtow a răspuns (pentru Yuoia):

Prea putini bani de aia ziceam mai bine divertisment decat sa ramana asa. Nu reuseste pentru ca nu are

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpărati haine de banii aia sunt prea putini, si nu ai scris concret in ce vrei sa investesti, ca orice ai face ai nevoie de mult mai multi bani decat 500 lei care nu inseamna nimic, îi cheltuiesti intr o zi la supermarket daca stai sa te gîndesti, toate sunt scumpe, ca sa vorbesti de bani de investit trebuia sa ai 50.000 de euro si atunci altfel discutai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

500 lei sunt bani de cheltuit nu de investit

| anonimg a răspuns:

Deocamdată nu poți să faci vreo investiție cu suma ta. Poți să mărești suma doar dacă o păstrezi și mai adăugi la ea încă un zero.
Dar suma nu este mică să poată fi investită în educație. Dacă m-ar ajuta, aș continua studiile cu această sumă.

| siriusblack98 a răspuns:

Bănuiesc că vrei să-i înmulțești, nu să investești în cărți de dezvoltare personală sau în haine. Doar să faci negoț cu ei. Investești în ceva și vinzi mai scump. Sau te riști și joci cu ei la un cazinou online. Acolo ori pleci cu ei triplați, ori pleci lefter.

| zilog a răspuns:

Dacă te referi la afaceri sunt oameni care au 5 milioane de euro si nu stiu in ce să le investească pentru că nu mai merge nimic.
Dar tu le poti investi in ceva haine de mers la un interviu să ai cu ce să te îmbraci/incalți când mergi să dai un interviu
haine normale nu zdrențe cum sunt la modă acum! ci blugi dintr-o singrura bucată fără rupturi sau găuri, o cămașă de blugi normală blio simplă fără scrisuri fără ambleme fără rupturi, eventual chiar și o vestă de blugi cu multe buzunare,
Nu ai ce altă investiție să faci! pentru că orice altă investiție nu îti ajung banii pentru nimic alt ceva din care să scoți bani!
Ce să îti zic eu acum să cumperi ziare dimineața și să te duci cu ele pe plajă sau să vinzi lozuri in metrou sau porumb firert pe plajă, Nu prea ai ce afacere să faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga pe Revolut in ethereum, bitcoin. Investitiile au peste 90% sanse sa nu fie profitabile, nu depinde de unde le faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice, traim intr-o perioada unde aproape orice merge. anul 2020 a fost cel mai m=bun pentru economia romaniei si toti s-au imbogatit. ai si tu sanse. depinde de perioada de timp si de profilul tau de risc.

| Sekim a răspuns:

In momentul de fata nu prea ai la ce să investești în bursa. Ai putea risca sa investești în bitcoin și dacă creste poți face profit dar, nu știu ce să zic. De investit, poți investi în multe cu banii ăștia dar nu vei avea un mare profit. Sunt multe companii care dau dividende dar din 5 milioane daca ai spre exemplu 5 acțiuni și compania da 0.40 pe acțiune faci exact 2 euro profit din dividende. Doar daca creste acțiunea ai profit și de la acțiune și de la dividende.

| Februar30 a răspuns:

Daca vrei sa inveti sa investesti, exista aplicatii care simuleaza bursa, fara bani reali. "Cumperi" acolo ceva actiuni virtuale, vinzi si inveti.
Nu stiu daca se pot cumpara actiuni reale cu 500 lei happy

| CatalinB11 a răspuns:

Ai putea cumpara actiuni la bursa dar trebuie sa te interesezi cum se face acest lucru. Multe companii au pretul actiunilor scazut in perioada asta. Trebuie sa gasesti o companie ale carei actiuni sa creasca in viitor, sa aiba potential de crestere. Nu este o metoda care o sa iti inmulteasca banii sigur si imediat dar merita incercat. Succes!

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Păi depinde în ce vrei sa ii investesti că dacă vrei să îți deschizi o afacere nu ai nicio șansă din doar 500 lei. Însă dacă vrei să investesti în ceva educativ ar fi ideal un curs sau niște cărți.