| Winners10 a întrebat:

Salutare. Stiu ca unei veti veni cu niste raspunsuri doar de dragul de a va afla in treaba dar totusi... Doresc sa imi deschid o afacere online si am nevoie de o anumita suma de bani. O mare parte din ea o am dar as mai avea nevoie de €2500. Mentionez ca sunt angajat, lucrez pentru ca probabil asta era raapuns mergi la munca.

Deci. Cum as putea avansa putin mai repede in a strange aceasta suma de bani? Daca aveti ceva idei?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așadar.
Soliciți un sfat, o idee de soluție.
Indiferent ce dorești să faci cu ei dar am aflat.
O afacere online.
Ai nevoie de un capital de start.
O sumă totală pe care noi nu o cunoaștem.
Nici modul în care ai obținut-o până acum, modalitatea dtale de acumulare, împrumut, etc, doar că o deții.
Spui că lucrezi, doar presupunem că ai făcut economii de la locul de muncăm din salar.
Stim doar cât îți lipsește.
Ne sugerezi că există posibilități de a strânge ( a econimisi) această sumă, doar ceea ce dorești este ca aceasta să se întâmple mai repede.
Ca să te putem ajuta concret, nu doar cu răspunsuri de drafulbde ( citat) am avea nevoie de mai multe informații.
Cât de repede dorești să o strângi?
Ce salar ai, și care sunt cheltueilile tale curente, ca să îți putem sugera un plan de economisire, strângere, astfel ca asta să se întâmple mai repede, și să evaluăm în timp concret, cât de repede.

| Winners10 explică (pentru sadrian46):

Ca sa economisesc stiu si eu. Ma refeream la o sursa de venit in plus

| sadrian46 a răspuns (pentru Winners10):

Atunci trebuia să întrebi așa.
Sursa poate fi un al doilea serviciu după orele de program.
Acum o să spui că știai și asta, dar dta dorești o sursă de bani, adică un izvor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Sa inteleg ca un credit de la banca este exclus? Sau iti mei gasesti un loc de munca pentru cateva luni pana strangi suma aceea de bani, gasesti un prieten care sa te ajute fara dobanda, un sponsor sau mai iei pe cineva in echipa care vine cu restul de bani. Depinde acum de cat de urgent vrei sa se intample, cata rabdare mai ai.