| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Azi mi-au venit 2 carduri Visa de la CEC Bank si mi s-a spus sa le activez la bancomat, am fost la bancomat si le am activat, incerc sa le pun pe telefon, pana imi da eroare in toate locurile unde le am incercat, Paypal si Apple Pay, zicea ca nu sunt activate, ok, ma duc iar sa le activez, iar face asa, tot le activez si tot asa face.
Mi s-a zis sa incerc sa bag bani pe ele ca sa se activeze, nu merge oricum sa pun bani pe ele, ce sa fac acum? Banca e inchisa pana luni, mi s-a spus de acolo ca trebuie sa activez in 24 de ore ca dupa nu se va mai putea.
Nu am habar ce sa fac, ma ajutați cu asta? funda!

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Trebuie să faci o plată prima dată în care introduci și codul PIN.

| emipenet explică (pentru Țoglă):

Dar am 0 lei pe el si nu ma lasa sa bag bani pe el