| Pumpkin96 a întrebat:

Trebuie sa ai 18 ani ca sa amanetezi bijuterii din aur? Eu am 16 ani si vreau sa amanetez un pandantiv de aur in forma de luna primit de la bunica mea.Mereu ma umple cu bijuterii urate care nu-mi plac,dar acum mi-am dat seama ca macar pot lua bani pe ele daca tot nu le port si nu ma intreaba nimeni de ele, nici parintii nici bunica. Vreau sa amanetez luna la BSG in Bucuresti si am vazut ca se face un document cand primesti banii.Documentul ala trebuie semnat de o persoana peste 18 ani? Nu as vrea ca ai mei sa afle ca am amanetat luna. De certat nu m-ar certa dar eu am nevoie de bani sa le iau un cadou frumos pentru ca in curand implinesc 25 de ani de casatorie.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Din câte ştiu eu, nu trebuie să ai neapărat 18 ani pentru a amaneta ceva. Cel mai bine ar fi să vezi la faţa locului sau să rogi o prietenă majoră să te însoţească iar în caz că nu poţi tu, să o rogi pe ea. Deşi, eu ştiu că dacă ai buletin se poate.

Pa-pa.

7 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Nu trebuie sa ai neaparat 18 ani. Dar chiar vrei sa o superi pe bunica ta? :-s

| Pumpkin96 explică (pentru Rakanishuu):

Ce nu stie nu o suparawinking

| Rakanishuu a răspuns (pentru Pumpkin96):

Pai si daca afla? laughing

| Pumpkin96 explică (pentru Rakanishuu):

Cum sa afle? Nici nu mai tine minte ce mi-a dat.Mereu mi-a dat bijuterii pe care nu le mai poarta si in afara de un pandantiv din aur cu pisicuta n-am purat nimic din ce mi-a dat si nu m-a intrebat vreodata de ce nu le portwinking Si de cerut nu o sa mi le ceara inapoiwinking

| Rakanishuu a răspuns (pentru Pumpkin96):

Ce rau esti puppy dog eyes macar cumpara-i ceva frumos si ei. big grin

| Pumpkin96 explică (pentru Rakanishuu):

Păi nu e ziua ei laughing))

| Rakanishuu a răspuns (pentru Pumpkin96):

Cumpara-i de pe acum pentru ziua ei... big grinbatting eyelashes laughing