| mihaiii9 a întrebat:

Vreau si eu un sfat cum as putea sa ma las de aparate?

15 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Inseamna ca esti cam prostut daca nu te poti lasa rolling on the floor

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Apucate de fumat. Doar o viata ai, de ce sa o pierzi fara sa fumezi!
incearca sa te lasi treptat. te duci mai rar si iei mai multi steroizi. intr-un final o sa renunti la sala si o sa te mentii doar cu steroizi!

| mihaiii9 explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

E vorba de jocurie de noroc nu de sala

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru mihaiii9):

Aaa scuze, asta e un lucru grav!
Cunosc si eu cel putin 3 persoane care au pierdut de la 50.000 ron in sus. 2 au avut noroc ca au avut parintii lor bani si i-au scapat de camatari. Incearca sa-ti gasesti o ocupatie, nu e de gluma cu pacanelele! E ca si cu drogurile!

| ArTuR10 a răspuns:

Daca cistigi mai mult decit pierzi continuua, asta eu nu prea cred ca faci. cauta o joaca la calculator cu jocuri de noroc si joacate, poate treci la un poker online sa te joci, asa poti cistiga si bani; sau pune pariur sportive daca iti place sa risti...

| jokerul88 a răspuns:

Nu mai intra in locurile alea

| ionasc a răspuns:

Trebuie sa ai vointa pentru a renunta la o dependenta. impuneti tu o limita

| mihaiii9 explică (pentru ionasc):

Nu pot sa zic ca chiar sunt dependent bag putin da mi-e frica sa nu ajung sa bag mult. cam asa joc de vreo 3 ori pe saptamana cate 10 lei

| ionasc a răspuns (pentru mihaiii9):

Da dar e mai bine sa tai raul de la radacina (asta e parerea mea)

| mihaiii9 explică (pentru ionasc):

Inainte bagam mai mult. Dar acum nu prea asa des daca bag si vad ca nu da ii beau sau fac alt ceva dar dupa o perioada iar imi vine sa joc am vorba aia in ca poate da ceva ma risc dupa aia imi pare rau

| ionasc a răspuns (pentru mihaiii9):

Si eu am avut o '''dependenta'' de coca-cola si mi-a luat ceva timp sa nu mai beau. ca inainte nu puteam sa stau o zi fara sa beau cola puteam sa nu mananc nimic toata ziua daca aveam cola

| mihaiii9 explică (pentru ionasc):

O sa vad eu ce o sa fac trebuie sa ambitie

| mihaiii9 explică (pentru ionasc):

Mai bine beau coca cola decat sa joc

| ionasc a răspuns (pentru mihaiii9):

Da

| stefbor a răspuns:

Gaseste-ti alta activitate. si cu un pic de vointa te poti apuca de citit.sau orice altceva. eu asa ma las de multe chestii