| eusuntbaiatuldiz a întrebat:

Bună seara! Daca investești în tablouri vechi, îți poți recupera banii vreodată? Amanetul primește tablouri? Si cum reușește să îți facă prețul în funcție de tablou? Mersi!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tablourile se evalueaza de specialisti cunoscatori.
La amanet n-au asemenea cunoscatori de tablouri, ca urmare vor respinge sau vor sub-evalua orice tablou duci la ei.
Tablourile vechi se vand bine la licitatii specializate.

| eusuntbaiatuldiz explică (pentru Bula):

Și licitațiile unde se fac?

| Bula a răspuns (pentru eusuntbaiatuldiz):

Da o cautare pe Google

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Da. 2. Nu.

| helpforyou a răspuns:

Nu este recomandat să cumperi tablouri fără să fie evaluate.
În momentului acela vesi știi valoarea din acel moment. Această valoarea fluctuează în timp. Nimeni nu îți poate garanta că valoarea vă creștere în loc să scadă.