| aleexkdos90 a întrebat:

Bună tuturor! Cum este la liceul de arte? Pe ce dată se dau probele in 2023? La proba de natură statică de dau obiectele acolo? Ce ar trebui sa iau la mine la probe? Chiar aș vrea să intru acolo, îmi place mult desenul și practic singură acasă cu ajutorul YouTube-ului

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, este extremd e important sa ai talent la desen si pictura fiindca testele de admitere sunt obligatorii si eliminatorii.
Ti-as recomanda sa iei lectii cu un profesor de desen, ca sa iti predea ceea ce nu stii inca, fiindca ce este pe Youtube nu te invata nimic, cu care ai putea ajunge sa iei un asemenea examen.

| Lioana a răspuns:

Intereseaza-te la liceul de arte care sunt datele in care se dau probele. De obicei sunt pe la mijlocul lunii mai. Poate scrie pe site-ul liceului acest lucru.
Vezi ca se fac pregatiri pentru acest examen pentru cei interesati. Pregatirile incep de prin martie. Tot de la liceu afli cand incep aceste pregatiri.

| aleexkdos90 explică (pentru Lioana):

Pe site-ul liceului nu scrie, mă voi interesa direct de acolo și de pregătire daca e, chiar nu știam sincer. Probabil se dau și niște bani cred?

| aleexkdos90 explică (pentru aleexkdos90):

Cu cât mai devreme, cu atât mai bine

| Lioana a răspuns (pentru aleexkdos90):

Pregatirea la liceu nu e pe bani.

| aleexkdos90 explică (pentru Lioana):

Ar fi bine de acum?

| aleexkdos90 explică (pentru aleexkdos90):

Gen din ianuarie acum