| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am nevoie de o informație despre cum se poate face o doba din piele de ham ham,cat timp trebuie tinuta si unde, locuitorii din zona Liteni Suceava se pricep, deci sper sa ma ajute cineva documentat, mersi!

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

La Liteni mergi la popa Vrăjitoru să-ți citească! Păcătosule!
laughing
Dobă nu-ți mai trebuie că a trecut anul nou! Iar chestia cu pielea de câine este o poveste! Mai bine fă-ți costum de urs că pe drumul de la Liteni la Suceava treci prin Udești. Acolo te așteaptă băieții cu bâtele și dacă ești îmbrăcat în urs te doare mai puțin! Iar ăia din Bosanci sunt cuțitari și își fac ei dobă din pielea ta!

Și nu mai bate câmpii!

| rarescristi632 a răspuns (pentru gabicoo):

Doar ai aratat cat esti de idiot,daca tu chiar crezi ca cineva o sa omoare un caine pentru o toba, iar daca inca ai dubii in privinta dobei din piele de caine, te invit sa intrebi pe cineva documentat, plus ca tobele se fac in tot timpul anului fiindca pielea trebuie tinuta intr-un anumit lichid pentru o perioada mai lunga de timp, daca nu eram sigur de cunostintele mele nu intrebam, mucles

| gabicoo a răspuns (pentru rarescristi632):

Viteazule! Geniule! Mirobolantule! Ai șters întrebarea dar ai comentat! Așa îți rămâne prostia înregistrată pe veci în online!
Când îți spune unul că ești prost zici că are ceva cu tine! Când îți spune mai multă lume același lucru te duci și te culci! Așa că mergi și fă nani!

| rarescristi632 a răspuns (pentru gabicoo):

Esti un idiot,ce treaba are faptul ca am sters intrebarea cu ce ai spus tu? Esti atat de frustat incat ai cautat intrebarea ca sa te legi de ceva,esti chiar atat de inapt incat crezi ca cineva are de gand sa sacrifice un animal pentru un instrument,nu aveam de gand sa sacrific nici o fiinta, eram doar curios sa vad cum face o tara intreaga o toba din caine, culca te, data viitoare informează te mai bine in privinta cunostintelor tale, nu de alta dar sa nu mori mai prost decat estiwinking

| gabicoo a răspuns (pentru rarescristi632):

Eu ți-am zis sa te culci și tu ai dormit o săptămână! Nu știu dacă e de la rachiul de Dero, consumat din generație în generație în cadrul familiei tale, sau chiar erai obosit!
Văd că te-ai trezit și neuronul (singurul tău neuron - ăla care îți țin urechile să nu-ți cadă) a început să se manifeste! Culcă-te la loc! Somnul face bine!

| helpforyou a răspuns:

Poti sa fii mai explicit si mai coerent in scris?