| Ieusântanalfabet a întrebat:

Părinții mei nu mi-au cumpărat un amărât de golf 6 de la o firma, vreau sa știu dacă pot să-l dau înapoi firmei respective și să-mi cumpăr un a6 în leasing un fel de buy back, va întreb pe voi pentru ca îmi este rușine sa sun la firma respectiva?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand vei fi pe banii tai, iti cumperi ce vrei. Pana atunci multumeste-te cu ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil sa dai masina inapoi, dupa cumparare fiindca nu-ti place tie masina aia.

O poti revinde doar daca esti propietarul masinii, daca nu, asta este, iti cumperi tu masina care-ti palce, cand strangi bani si-ti permiti una, daca masina tatalui tau nu-ti place.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă îți e rusine ramai cu amaratul de golf

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si de unde sa stim noi daca accepta ei buyback sau nu?
De unde sa stim daca te incadrezi la cerintele unui leasing?
De ce vrei A6 daca nu te descurci sa intrebi singur? Aia e masina de om implinit.

| johnnny123 a răspuns:

"îmi este rușine sa sun la firma respectiva"
Ar trebui în primul rând să-ți fie rușine de tine și de pretențiile pe care le ai.

Tu nu ai produs 5 lei în toată viața ta, dar ești nemulțumit că părinții ți-au luat "un amărât de golf 6" în loc să-ți ia Audi A6.

| VoidEternal a răspuns:

Awww, sărăcuțul... Doar un golf 6...

Un șut în c¹¹r nu era mai bun decât un golf 6?

| mODIN a răspuns:

Nu ma pricep deloc la masini, dar stiu ca golf tinde sa fie ieftin si audi-urile tind sa fie mai scumpe. De unde planuiesti sa faci rost de diferenta de pret?>

| KovacsB a răspuns:

Daca aveai sange in instalatie cumparai A6 cu banii jos si cu banii tai.Asa esti doar un milog nemultumit.

| DonMoldo a răspuns:

De unde sa stim noi? suna la firma si intreaba. Daca era luat din banii tai mai ziceai, dar atat timp cat ti l au luat parintii tai din banii lor nu ai dreptul sa faci mofturi.

| Ciprian09 a răspuns:

Te ai gandit ca poate parintii tai atat si au permis?
te ai gandit ca poate au strans cureaua ca tu sa ai o masina oarecum decenta?
generatie de 2 bani, apreciaza ratatule ca iti ofera parintii, indiferent de costuri! daca aveai cojones iti luai tu o masina cu banii tai, nu pe banii lor, idiot frustrat ce esti!

| vatadezahar24 a răspuns:

A6 este mașina pentru barbati, nu pentru un puști ca tine, ce a6 dorești dacă ție ți-e rușine să suni la firma?

| Rzn13 a răspuns:

Da ce are golful 6? Nu o sa le placa la gagici?