| Claudiu0742 a întrebat:

Salut, am cumpărat recent o mașină și am făcut contractul vânzare-cumpărare pe numele meu. Pot schimba proprietarul, mai exact pe tatăl meu, înainte de a face asigurarea, ca să pot face asigurarea pe el pentru a plăti mai puțin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa o iei pe numele tau la primarie si apoi sa o vinzi tatalui tau, asta e procedura.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, mergeti la un birou de acte auto, si va va explica procesul de vanzare-cumparare intre voi doi, in situatia aceasta.
Mai faceti un contract intre voi, si o inmatriculati pe tatal tau.