| valy69669 a întrebat:

Salut! Vin cu o problema.
Audi a4 b6 1.9 tdi avf
Pornește greu dimineata la rece.
Dupa pornește sfert.
Bujii schimbate.
Oringuri injectoare schimbate.
Precizez ca au fost demontate injectoarele. Oare nu e făcut bine reglajul la ele? Fiind PD

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia o lampa de control (sau un bec 12v) si verifica daca ajunge curent la bujii.
Ai putea avea o problema la circuitul bujiilor, sau vreun senzor 'nebun', care da temperatura mai mare decat este.
Cand porneste, scoate ceva fum?

| Frank51 a răspuns:

Moartea lor, o dată ce ai dat jos injectoarele nu va mai fi la fel. Încearcă cu un kit de oringuri mai groase, sau ia Elring ceva mai scump, poate cele originale VAG dacă îți permiți. Și vezi că și garniturile de la pompa tandem merg schimbate.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Poate e bateria sau se poate sa fie si supapa ce ține motorina pe conductă. Dacă supapa respectivă e dusă atunci motorina curge înapoi in rezervor și trebuie sa dai la automat puțin până se face iar presiune pe sistemul de alimentare.

| valy69669 explică (pentru ClaudiuM1997):

Dacă pun contactul de mai multe ori porneste bine

| alexandru121263 a răspuns:

E tdi totusi, ia ti o skoda.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alexandru121263):

Skoda e acelasi kcat cu Audi, VW si Seat laughing