| FrateleDumy a întrebat:

Salutare tuturor! Vreau sa adaug mașinii 2 lampi de iluminare, cum sunt cele de la număr, in zona picioarelor. Mai exact, atunci când deschizi ușa să se aprindă lumina si jos, nu doar cea de la plafonieră. Unde pot lega firele acestor lampi suplimentare? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

In întrerupătorul care aprinde plafoniera, pe care il găsești pe stalpul usii, la balamale. De obicei e o tija scurta de plastic, tija pe care o impinge usa atunci cand o inchizi, intrerupand circuitul.
Normal acolo ai doar minusul, un plus permanent ai deja in usa (pentru inchidere centralizata, geam, oglinda etc).

| FrateleDumy explică (pentru regis):

Mulțumesc, o să-mi bag nasul azi! happy

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te chinui cu lampi mari de iluminare, ia un kit subtirel, in genul asta: https://www.emag.ro/......D2FCBXMBM/

Eu am ascuns modulul lor in consola dintre scaune, am scos afara doar capul IR, cu care comunica telecomanda. Alimentarea am luat-o de la ledul din scrumiera, care se aprinde odata cu bordul, la deblocarea masinii si cand sunt pozitiile aprinse. Din telecomanda pot schimba culoarea, intensitatea, sau le pot stinge.
https://imgur.com/a/y9FDqRD

| FrateleDumy explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Super, arată bine! Mulțumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La lumina de pe tavan