| dancapitan a întrebat:

Am o prietena, e clasa a 10-a, dar nu imi place ca mereu vine la scoala cu parul facut la fel in fiecare zi, adica are parul f. f lung, pana la sezut si des, si il face impletit in 2 cozi. Cum sa o conving sa isi mai schimbe freza, ca e deja mare?

5 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Mai degraba l-ar tunde.

| Cella a răspuns:

Sincerthinking
poti discuta cu ea ca de la prietena la prietena daca nu intelege. las.o asa:-J in final e decizia ei cum vrea daca e incapatanata,
nu stiu aduo la tine acasa si sti tu ca intre fete vb despre moda.machiaj par bla bla:-J s incearca sa ii schimbi perceptia asupra. modului ei de a privi lucrurile thinking ajut.o sa isi gaseasca o noua modalitate de asi face parul thinking poate merge impreuna cu tine chiar la un salon sa il mai scurteze sa ii faca un breteon daca ii sta bine
bafta:*

| push2gl a răspuns:

Tie ti-ar place sa-ti spuna altcineva cum sa-ti faci freza? daca asa ii place ei

| Chrristina a răspuns:

Pai pana la urma este alegerea ei.
Dar cred ca o poti convinge spunandu-i ca datorita parului ei lung si frumos isi poate face fel de fel de coafuri, iar tu ii poti arata cateva de pe net big grin

| Tamiki a răspuns:

Daca tot insisti s-ar putea simti ofensta. Daca totusi vrei sa continui, ii poti arata frizuri din reviste si ii poti zice ca o ajuti oricand sa-si faca, daca doreste. Fundita?big grin