Întrebare recomandată | HotinAlexandra a întrebat:

Șamponul cu keratina ajuta la creșterea parului?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Keratina e pentru rezistenta firului de par, nu pentru crestere.Nu prea exista studii care sa confirme ce intrebi. Daca vrei crestere iti recomand masti cu ou si uleiuri, folosite saptamanal.Eu am parul foarte lung, deci spun din experienta.Nu uita de alimentatie si odihna, astfel incat corpul sa se regenereze.

| relian a răspuns:

Te ajuta sa iti usurezi buzunarele laughing bani irositi, timp irosit.Nu te ajuta cu nimic, nici sa creasca, nici altceva, ce mai spune dullcat pe aici.
Parul creste cu cei da organismul, asta pe interior, nu creste cai dau tu la exterior uleiuri, sau ingrasaminte laughing
Pe de alta parte, indiferent ce iai da, ce ai lua parul creste cit este el din fabrica sa creaasca.

| gdsjdpUAS a răspuns:

Bună! Nu ajută! Am încercat suuper multe produse și cele mai scumpe și recomandate și naturiste in ultimii trei ani. Tot ce am observat e ca parul creste diferit de la o persoana la alta. Ce contează e sa stii ce tip de par ai și sa cumperi produse in funcție de asta. Folosește apa de rozmarin sau un ulei înainte cu câteva ore de spălare, exista pe you tube plin de videoclipuri despre asta, ai grija la vârfuri sa le tunzi la câteva luni și folosește zilnic un ulei de par ales tot in funcție de tipul parului si elastice din satin. Un scrub pentru scalp odată pe săptămâna și garantez ca in câteva luni vei fi mândra de parul tău.
Tot pe YouTube găsești video despre determinarea tipului de par
Îți promit ca nu exista pe piața un produs care sa accelereze creșterea parului.