| anonim_4396 a întrebat:

Ati purtat vreodata costum popular la Craciun?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu am purtat inca

| CrazySunshine a răspuns:

Da

| Zatharra a răspuns:

De Crăciun, doar la serbare.Cu altă ocazie nu.

Răspuns utilizator avertizat
| AmanoYuno a răspuns:

Nu,niciodata

| Sofia08 a răspuns:

Doar pentru un dans sau prezentare

| xLove a răspuns:

Da, si ma mandresc cu asta! Cand eram mica, mergeam la bunicii mei la tara. Bunica avea foarte multe costume populare, si de fiecaredata le imbracam la biserica! Ma mandresc ca am purtat costum popular! Eram o romanca autentica! Pe vremea aceea, toti copiii mergeau in costum popular la biserica. Acum, nu mai stiu ce jeansi si ce tocuri sa-si puna pe ele! Nu e o rusine sa porti costum popular, e o mandrie, dar unii din ziua de azi nu mai stiu sa respecte aceasta traditie, de a purta costum popular!

Numai bine!

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Nu, urăsc Crăciunul şi tot ce ţine de el, iar port popular nu posed şi nici nu doresc să îmbrac.
Apreciez munca depusă, arta populară etc., însă de purtat nu aş purta.

| aLeXsNs a răspuns:

Eu nu pentru ca la mine in familie nu se face asa ceva dar daca tu vrei. fa-o. asta este un obicei exemplu al moldovei. majoritatea moldovenilor asa fac. daca vrei si familia ta este de acord fa-o. Dar eu nu fac

| maddymaddy a răspuns:

Nu, nu am purtat de Craciun costum popular. Cand eram mai mica purtam costum popular doar la serbari :p

| ℬℯℓιℯvℯ a răspuns:

Nu... Dar tu?

| boroeanu a răspuns:

Da...dar daca iti iei pe tine ciorapi grosi si egari pe deasupra...nu iti este frig, si o maleta ceva pe dedesubt:*Daca iti place raspunsul meu da-mi funda