| Mihaela023 a întrebat:

Buna

Cate tipuri de ceara epilatoare exista?

Care e cea mai buna si cat ar costa?

Multumesc

[fundita pentru cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Jolie_6609 a răspuns:

Exista 2 tipuri de ceara depilatoare : ceara rece si ceara calda. Ceara rece iti lasa pielea lipicioasa si de aceea, ai nevoie de un servetel special pentru indepartare. Plus de asta, dupa un timp se vad firele de par crescute sub piele.
Preturile variaza, insa pentru rezultate mai bune, te sfatuiesc sa mergi la un salon.
E mult mai bine cu ceara calda mai ales ca nu te doare asa tare happy.
Mult succes :*!

| candycarrie a răspuns:

Este un aparat special pentru epilat cu cartuse de ceara, eu am acasa.si cartusele cu ceara sunt de mai multe feluri, gen, ceara cu miere, ceara cu aloe vera, etc, si mai este un tip mai ciudat, ceara neagra.aia e cea mai buna:dbatting eyelashes poate gasesti si la cutie sa te faci normal acasa,, intreaba la magazinele de specialitate daca au :d

| Alina a răspuns:

Din cate stiu eu ceara epilatoare e la fel, difera doar marca si asta influenteza si pretul, dar si calitatea. Oricum eu te sfatuiesc sa mergi la salon mai bine, decat sa te faci acasa.