| beautifulkiss a întrebat:

Buna dragelorhappyAm facut baie si mi-am facut si eu o masca din ulei de masline,ricin,zeama de lamaie si galbenus si am pus-o pe par si inca o mai am, dar vroiam sa va intreb cum o pot indeparta ca sa nu mai ramana ulei in par?
Am auzit ca se ia mai greu si vreau sa stiu cum pot indeparta masca fara sa mai ramana in par.
Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Salut prima data limpeseste-l de vreo 2-3 ori apoi samponeaza-l tot de vreo 2-3 si se se duce uleiul eu cand mi-am facut o masca asemanatoare nu m-am samponat decat o data iar cand mi s-a uscat era uleios si am fost nevoita sa il spal din nou baftahappy

1 răspuns:
| Bitzy a răspuns:

Bună!
Păi te speli normal pe păr doar că mișcările degetelor trebuie să fie mai accentuate, folosește multă apă și te speli până când crezi că nu a mai rămas nimic. Poți să mai repeți pașii dacă masca nu s-a dus în totalitate. :*