| BrancoveanuAlexandra a întrebat:

Cum imi pot impleti parul asa http://s749.photobucket.com/......legantza1/ Vreau si eu un link cu video?!

Răspuns Câştigător
| Codruta a răspuns:

Buna Ale :*

Am gasit si video si asta :

Impletitura olandeza moderna este descrisa de parul lasat liber, caruia i se adauga o suvita din partea laterala a parului impletita si adusa sa inconjoare fruntea:

Pasul 1: Mai intai separi suvita pe care o doresti impletita. Prinzi restul parului intr-o coada.

Pasul 2: Impletesti suvita in directia spre care vrei sa o indrepti, o treci peste frunte si o fixezi bine cu agrafe in directia opusa de unde ai pornit initial.

Pasul 3: Elibereaza restul de par, periaza-l in asa fel incat coada impletita sa se vada numai in fata.
http://video.acasa.ro/......29b7e.html

Sper sa te ajute :*!

Pa, pa!

Codruta

6 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Aceas stil de ati prinde parul se numeste spic sau impletitura spic.Aici poti gasi un video si niste explicati care te pot ajuta! Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci diferit este ca tu iti impletesti doar suvita din fata! Sper ca te-am ajutat!:*

| Dee0tzaA a răspuns:

Cred ca trebuie doar sa iti impletesti suvita din fata si sa o dai dupa ureche si sa o prinzi cu ceva. Cred!

| Laurishkutza a răspuns:

Mai bine asculta-ma pe mine. Iti iei o suvita de par din fata, mai lunga, si o impletesti din trei daca stii. Apoi ti-l prinzi cu o agrafa in spatele urechii. Am mai facut chestia asta. Funda imi dai?
PACE>

| smashedblackfox a răspuns:

Pai, ce e asa de greu? trebuie sa ai bretonul foarte lung [daca se mai poate numi breton] si il impletesti.