| darts01 a întrebat:

Cum se numeau alea cu 2% si 5% care sunt pentru cresterea parului? Si imi poate spune cineva din proprie experienta cum actioneaza? Daca chiar opresc caderea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minoxidil/nanoxidil se numesc. Poti sa gasesti review-uri pe net, eu am gasit ca dupa ce opresti tratamentul e posibil ca parul crescut sa cada. In urma tratamentului e posibil sa-ti creasca parul si in alte zone decat iti doresti dar cum esti baiat nu cred ca este un impediment asa mare.

Din proprie experienta nu stiu sa-ti zic, am gasit asta : " Cercetatorii sunt de parere ca Minoxidil functioneaza prin extinderea partiala a foliculilor de par si inversarea procesului de miniaturizare. Prin largirea foliculilor miniaturizati, faza de crestere a parului este prelungita si va permite parului sa arate mai gros si mai lung. Cu mai multi foliculi in faza de crestere in acelasi timp se va observa o acoperire mai buna a scalpului. "

sursa : http://www.minoxidil-authentic.ro/despre-minoxidil.html

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca macar am stii la ce te referi, "alea" putand insemna: mere, pere, scaieti, pamant, ulei, nasturi... sau ce?

| AnthonyWhite a răspuns:

Ai baut mult?