| UnIngerRanit a întrebat:

Este adevarat ca persoanele care sufera de acnee trebuie sa se fereasca de breton?

8 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Nu neaparat de breton, trebuie sa nu tina parul pe fata, deoarece parul este incarcat de sebum, praf etc si apar mai multe cosuri. de-aia nu e bine sa iti tii parul pe fata. fundita?

| hgfdsa a răspuns:

Da,mai ales pe timpul verii deoarece in aceasta perioada a anului este f cald iar daca ai si breton iti transpira mult fruntea, fapt ce provoaca si cosuri.

Răspuns utilizator avertizat
| TraficantDeVise10 a răspuns:

Pai eu de exemplu am cosuri si am breton aproape pana la ochi.Dar asta nu influenteaza cosurile.Ele se fac, si dispar singure, nu le sparg niciodata pentru ca asta le face sa se inmulteasca mai des si apar mai multi.Am cativa pe frunte si cand vad unul urat il fac cu spirt sanitar si imi trece intr-o zi, doua!
Ideea este sa nu le spargi, o sa-ti treaca ele singure. Daca le spargi agravezi situatia si poti ramane cu cicatrici grave pe fata!

| Bluef4 a răspuns:

Da, este adevarat, pentru ca avand breton, pielea fruntii transpira mai usor, ceea ce creeaza acneea si irita pielea! De asemenea, iti lasa pielea sa respire mai mult!

| Xixi a răspuns:

Da

| AnDrEeAcOoL a răspuns:

Nu din cate stiu eu, adica si eu am cateva acnee si am breton.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... doar vara cand este foarte cald, ridica probleme, in sensul ca transpira fruntea si esti mai predispusa la aparitia cosurilor.eu am breton si asa mi se intampla vara imi apar putine cosuri