Întrebare recomandată | Bella_6044 a întrebat:

Hello! Sunt reprezentant avon si am o factura in valoare de aproape 4 milioane si nu o pot plati deoarece nu am primit banii de la persoanele care au dat comanda, asa ca m`am gandit sa renunt. Deci ce se poate intampla daca nu platesc?

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asta da gluma, e ca si cum ai fura nu e logic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu eu vei suporta plata

| JulyStorm a răspuns:

Te vor da in judecata.
Daca esti majora si nu ai nimic pe numele tau, nu vor avea ce sa-ti faca, decat eventual cateva belele. Vei aparea pe o lista cu rau platnici si nu te vei mai putea inscrie la nicio firma niciodata, posibil sa nu poti lua nici un credit in caz de vei avea vreodata nevoie si unele sedii locale publica si numele celor ca tine in ziarele locale.

Daca esti minora si a semnat pentru tine unul dintre parinti, atunci e ceva mai grav pentru ei. Se poate ajunge pana la a li se pune poprire pe salariu, iar suma de plata va fi mult mai mare, pentru ca i se vor adauga si cheltuielile de judecata.
Strange banii si plateste-ti factura, ca s-au afurisit astia, nu mai e de gluma cu ei.