| TDGMeebu a întrebat:

Hey!
Acum a venit vara.
Ma voi duce la plaja... dar am o mica problemahappy
De la Craciun si Revelion am pus putin pe mine si mi se vede burtica. N`am putut s`o dau jos, si vreau ca in vara a slabesc.
Eu de obicei cand ma duc la plaja inot foarte mult. (Ma ajuta putin inotul sa slabesc?)
Ies foarte mult afara si ma plimb extrem de mult...
Vreau sa`mi mai spuneti ce pot sa mananc... avand in vedere ca eu in perioada aceasta nici nu prea am timp sa mananc, iar eu de felul meu nu mananc mult.(Ehh` s`a intamplat in iarna, da toata lumea face burtica de Craciunhee hee )
Mersi mult! Vacanta placuta!

3 răspunsuri:
| adamari a răspuns:

Buna.Este foarte bine ca faci miscare, cu cat mai multa cu atat mai bine in ce priveste slabitul, iti recomand si tie sa intri aici http://forum.slabute.ro/ si vei gasi ajutor din plin. Dar daca nu ai timp iti spun in mare ceea ce ti-ar spune oricine, renunta la paine treptat pana ajungi sa uiti total de ea, de asemenea la sucurile din comert, inghetata, prajeli, fast-food, paste, carne de porc si treci pe legume, fructe si carne de pui si peste... aaa si cel putin 2l de apa pe zi.Bafta!

| naf29 a răspuns:

Buna, in primul rand trebuie sport apoi alimentatie corecta, recomand alergare, 5 min incalzire, 10-15 min alergare de rezistenta, si daca mai poti 5 min de sprint, sau mersul pe role 2-3 ore cat stai prin parca sau depinde pe unde mergi tu, apoi mersul pe bicicleta, fie la sala, sau in natura ca e mult mai frumos dar sa fie minim o ora(daca il faci in natura), daca nu inotul ca tot e sezonul(inot nu 2-3 ture de piscina) sa faci sa simti ca obosesti minim 30 min cu pauza desigur. Alimentatia trebuie sa fie bogata in legume, fructe si lactate, nu sucuri cu acid, nu dulciuri. Sper sa te ajute sfaturile.

| saiukarra a răspuns:

Pai, eu stiu? inoata, maninca ce-ti place iar burtica ti-o poti ascunde sub un sal de plaja, cine te place te place asa cum esti.