| Anonim18y a întrebat:

Salut.
Cum sa-mi spăl parul dacă în fiecare zi mi-l fac cu fixativ?

Am înțeles ca dacă îl spăl în fiecare zi nu e bine..se rareste...
Deci cum fac? Il spăl doar cu apa simpla? Gen fără șampon?
Și după la vreo 3 zile îl spăl cu șampon?

(Sunt baiat)

Cred ca fetele vor știi cum se face ca ele știu mai multe despre par...în fine...csf?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul NU se rareste de la spalat zilnic, ci de la folosirea subatntelor chimice care le aplici pe par.
Este recomandat sa nu-ti mai dai parul cu fixativ atat de des, fiindca vei face o deramtita seboreica, sau o boala care-ti va afecta masiv caderea parului.

Fixativul, gelul, musul si cremele de par se folosesc OCAZIONAL la cate o petrecere sau extrem de rar, fiindca produc aplopecie (chelire) sau declanseaza afectiuni bacteriene severe.

Splarea normala si sanatoasa a parului, se face la 3-4 zile.