| Elaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o mica-mare problema. Am o geaca din piele, bej, si mi-am facut-o din greseala cu pix. Nu pe o portiune mare, dar destul cat sa se observe. Cu ce as putea sa dau sa se duca? Am incercat doar cu apa, dar nu se duce. Aveti voi vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Aly_7975 a răspuns:

Incearca nu fixativ happy Acetona poate sa distruga materialul.

4 răspunsuri:
| Aly_7975 a răspuns:

Cu fixativ*...scz, am gresit big grin

| TeoIonela a răspuns:

Si eu am geaca din imitatie de piele tot bej si da, mi-am trasat si eu o linie cu pixu', dar a iesit cu acetona.

| mayapop a răspuns:

Daca e pix simplu atunci cu spirttongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai cu acetona sau orice alta solutie pielea se poate deteriora asa ca mai bine cumpara un metru de imitatie de piele maro (nu bej) decupeaza cateva forma( inimioare, stelute, diamante. ce vrei tu ) si lipeste-le prin diferite parti ale gecii, si mai ales in zona desenata. Poti folosii picatura.happy Dar ai grija. ca daca se intampla ceva cu geaca. nu-mi asum raspunderea laughing...

Ai grija cum asezi formele pe geaca ca sa fie simetrice happy Funda?