| LoveIsMyDrug a întrebat:

V-ati descoperit stilul vestimentar? Eu nu! Chestia este ca eu nu pot sa ma axez pe un singur stil.Imi plac mai multe piese vestimentare din diferite stiluri.De exemplu imi plac paltoanele/trench-urile dar de asemenea as purta si o geaca de piele...depinde de ocazie sau de ce am eu chef in momentul acela sa port.As vrea sa ma axez pe un singur stil dar nu reusesc! Cum as putea sa imi dau seama ce mi se potriveste cel mai bine?

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

De fapt, ala e stilul tau : te imbraci asa cum simtiwinking. Nu trebuie sa adopti un singur stil daca iti plac mai multe.
Eu cel putin am o groaza de haine in diferite stiluluri, de exemplu : daca ma simt foarte increzatoare intr-o zi, ma imbrac intr-o rochita sau fusta mai sexi, daca n-am chef de nimic ma imbrac in pantaloni largi si un tricou lalai etc. Si eu am paltoane si geaca de piele, am botine cu toc si cizme cu talpa plata, am sandale comode si sandale cu toc, pantaloni lalai si blugi skinny. N-am un stil anume, ma imbrac cum am chef, nu ce-mi dicteaza altii pentru ca eu va trebui sa merg asa pe strada si eu ma voi simti incomod, nu altcineva. Sper ca ai inteles ce-am vrut sa spun happy

6 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Uita-te in garderoba ta si vezi ce piese vestimentare iti plac cel mai mult din toate stilurile si asa creaza-ti propriul stil.

| gabrielaoana11 a răspuns:

Ia-ti bff s imracate si el sa-ti spuna care te pune in avantaj funda?

| psiHopixia a răspuns:

Fa o lista cu genul/genurile de muzica care iti place si fa legatura cu stilul vestimentar! Verisoara mea asa a facut si acum are 2 stiluri. Te asigur ca daca iti place Iron Maiden nu te imbraci in roz cu fundu gol (doar in exemplu tongue) sau daca asculti manele nu te imbraci in haine cu tinte si negre. Daca asculti mai multe stiluri.inseamna ca asta elaughing ramai la garderoba pe care o ai si care de defineste. tongue

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Asa eram si eu. Imi placeau si hainele mai elegante, mai feminine, dar si cele mai sport (nu ma refer doar la trening). Dar cu trecerea timpului, am ramas mai mult la stiul sport.
Eu iti zic sa iti sortezi hainele pe 2 (sau mai multe) grupe, dupa stil. (haine sport: blugi, adidasi, tenisi, tricouri; haine elegante: paltoane, blugi stramti, opinci, sandale, rochite, fuste.etc.) si vezi care iti plac mai mult. Poti sa le incerci pe rand si sa vezi care iti vin mai bine, care se potirivesc mai bine cu trupul, fata, parul si nu in ultimul rand, personalitatea ta. Depinde si de ce muzica asculti. Daca asculti rock (ceea ce nu prea cred laughing ), ai putea sa iti cumperi haine de acest gen (nu trebuie sa fie neaparat cu mortaciuni sau mereu negru, cum cred de obicei oamenii cand se gandesc la stilul rock). Daca vrei o tinuta mai 'sport' cum ziceam mai sus, (spun din propria experienta), poti sa porti blugi (nu largi, insa nu stramti de tot), un tricou/bluza cu cat mai putin sclipici/paiete/pietricele, tenisi sau opinci din materialul tenisilor pe picioare, 1-2 bratari nu foarte colorate pe mana, poti sa-ti vopsesti unghiile in culori mai crazy, cum ar fi albastru/verde/mov/gri/negru metalizat. Sa nu prea folosesti machiaj, in afara de creionul deratograf (eyeliner) negru (sau mai rar maro) si daca vrei, putin mascara (eu nu folosesc).
Stiu ca a fost cam lung rolling on the floor, dar sper ca te-am ajutat cu ceva. happy
Multa bafta in continuare!

| AnAsTaSiUcA a răspuns:

Stiu eu cum. Este un joc, Lady Popular, in care ai sansa sa-ti imbraci domnisoara cum doresti, in asa fel incat poti sa-ti dai seama singura ce stil ai. Daca esti fata, bineinteles. Sper ca te am ajutat.

| CGAlexandra a răspuns:

Poate ca nu e nevoie sa te axezi pe un singur stil vestimentar. Poti foarte usor(daca stii cum)sa amesteci piese din diferite stiluri vestimentare, astfel incat sa reusesti sa faci o tinuta pe placul tauhappyNu cred ca o persoana care se axeaza pe un singur stil vestimentar poarta numai paltoane sau numai geci.E normal sa porti si paltoane si geciwinkingDaca tu te simti bine in pielea ta asa, nu e nevoie sa te axezi pe un singur stil.Imbracate cu ce crezi tu ca iti sta cel mai binebatting eyelashes