| Miriamj a întrebat:

Am nevoie de o părere.
As vrea sa ma angajez la Profi, mi-am completat un Cv si am scris ca doresc sa ma angajez ca : ' Lucrător comercial ' ideea e ca eu nu am mai lucrat niciodata si de inceput mi-as dori un post fără pretentii, adică sa aranjez marfa pe rafturi si chestii de genul, nu la casierie... Imi este teama ca nu m-as descurca si cred ca nici nu am studiile necesare, adică sunt eleva, cls a12-a la seral.
In cazul in care o sa ma cheme la un interviu, credeti ca ar putea sa-mi propună postul de casier? Sau poate simultan si casier si lucrător comercial? In unele magazine asa am vazut. Si daca da, cum as putea sa explic ca nu imi doresc asta de inceput?
Vreau o părere!
Multumesc frumos pentru eventualele răspunsuri!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salarii mici la aia, le zici ca nu vrei casierie si poti face altceva apoi iti zice daca te angajeaza sau nu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, ca nu te vor baga nici ei in caserie, odata ce nu ai nici un pic de experienta in comert!
Dar la interviu, ii intrebi care sunt efectiv tascurile pe care trebuoe sa le faci si tot atunci ii poti intreba si daca e poate sa iei o munca, care sa nu implice lucratul cu casa de marcat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru orice post o sa ti se faca instructia si te vei descurca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spui pur și simplu ce dorești, dar dacă ai multe pretenții, o să prefere pe altcineva.

| siriusblack98 a răspuns:

La profi postul de lucrator comercial include si casierie.Adica vei sta si la casa, vei aranja si marfa pe raft, vei strange cutii goale din vitrine si raioane, vei face curatenie unde este nevoie.Ei vor lucrator universal ca este mai ieftin.Nu ai nevoie de studii superioare ca sa bati preturile pe o casa de marcat si sa scanezi 3 coduri de bare.Asta o poate face si tanti Viorica cu 4 clase daca stie sa citeasca.

| xXSubaruXx a răspuns:

Mda... Daca te duci la profi sa te angajezi te iti va propune cel mai probabil ca casier(cea mai simpla dupa parerea lor si a mea) sau daca ai experienta in macelarit la carne. Ai putea sa aranjezi si alimentele pe raft(ce spuneai tu mai sus) insa cred ca nu te va lasa(adica nu va trebui doar sa pui alea pe raft, dar sa mai si conduci masina. Parerea mea). In orice caz, sa muncesti la profi nu e asa rau! Sper ca te-am ajutat