| Oanai2887 a întrebat:

Bună ziua.
M-am angajat la o banca, de aproximativ 3 luni, la ghiseu. Am mai lucrat doar jumătate de an înainte sa ma angajez aici. Salariul este de aproximativ 2650 plus tichete de masa. Nu ne este permis sa stim salariile colegilor. Ar trebui sa mă mulțumesc cu aceasta suma? Regiunea Sud

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari!
Da, este perfect normal sa nu stiti salariile intre voi, asa lucreaza toata bancile si corporatiile din lume.
Salariul este mic dar este un inceput, ca abia ai trecut de perioada de proba si esti doar casiera.
Intr-un an se face reviul si atunci se poate mari salariul, doar rabdare sa ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă asta e primul tau loc de muncă e destul de bine. Ai de unde sa crești.

| mont a răspuns:

E destul de bine - peste minimul pe economie, sunt sanse in viitor sa ai salariu mai mare.

| UserRo10 a răspuns:

Stai pe acest salariu pana la prima evaluare si atunci o sa ai si mai multe cunostinte pentru a cere mai mult. Dupa ce faci ceva vechime fie aplici sa avansezi, fie cauti alt job la care sa se recunoasca vechimea dobandita

| antonioger a răspuns:

Curand va fi permis sa cunosti salariul celorlalti este o lege europeana. Multumirea ta fata de salariul primit, care banuiesc ca e net, se cantareste dupa cunostinte, efort si necesitate. Trebuie sa ai satisfactie in ce faci si nu ar trebui sa fi multumita incercand sa inveti mai mult si sa cauti tot timpul ceva mai bun.