| FjlkJf a întrebat:

problema mea sta in felul urmator:
Am luat BAC-ul anul asta si nu stiu unde sa dau mai departe...
Nu imi place matematica(ma descurc dar nu imi place prea mult) si nu ma vad lucrand la un calculator, deci excludem Poli sau orice tine de informatica.
La economie nu vreau pentru ca cu greu iti gasesti loc de munca, la biologie la fel, nu vreau sa devin profesor iar de medicina...nu am bani.
Cunosc pe cineva de la spitalul de psihiatrie care lucreaza asistent medical si imi spune sa ma fac si eu ca au salari de 4000 de lei datorita sporului de a lucra cu nebunii dar mie imi e frica ca lumea m ar privi de sus, ca pe unul care nu l a dus mintea sa exceleze intr-un domeniu, ceea ce nu e adevarat.Pur si simplu ori nu ma atrage altceva ori nu am bani de altceva.La stiinte politice, jurnalism sau alte chestii iar nu iti gasesti ca lumea de lucru...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza parerea altor persoane fata de tine, fa ce vrei nu ce e "normal".

| Gabitu6112 a răspuns:

A.S.E, ai multe cai pe care sa o iei, de la Marketing la Management, din cate stiu parca sunt 11-12 specializari. Mult succes in continuare