| anonim_4396 a întrebat:

Cate luni in urma de la angajare trebuie sa ai ca sa iti dea concediu?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 11 luni de activitate neîntreruptă în primul an de angajare.
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

Iti poti lua concediu oricand ai 21 de zile pe an, echivalentul la 1, 75 zile pe luna

| mona a răspuns:

Eu stiu de 6 luni, asta daca nu s a schimbat ceva intre timp pentru ca astea mereu schimba cate ceva

| Catalina1388 a răspuns:

Aberatii. Din punct de vedere legal, il poti lua concediu si din prima saptamana de munca (atat timp cat nu esti in proba). In momentul in care pleci, daca nu ai implinit vechimea de 6 luni, ti se scad banii de concediu din banii pe care ii mai ai de luat.

| caractere a răspuns:

11.

| ank89 a răspuns:

Cel putin 6