| wolfves a întrebat:

Ce sanse am sa plec in Anglia la facultate cu bursa? Am auzit de un program la care iti platesc ei tot, iar dupa ce termini si te angajezi, dai inapoi catva la % (putin oricum) pe luna, dar din cate am inteles, dai doar daca ai salariu peste o anumita suma. Si in 3 ani daca nu platesti tot, se stinge datoria. Am auzit de la un baiat de a 12-a care s-a inscris si a spus ca trebuie sa iei peste 7 in total la bac, ceea ce mi se pare foarte usor.
Am inteles ca e mult mai usor sa pleci la facultate acolo decat sa pleci dupa facultate. Oricum asta la anul, poate pana atunci iese Anglia din UE si nu mai pot.
Ce examen de engleza ar trebui sa iau? Si ce conditii sunt in general ca sa poti merge acolo? Eu as vrea pe IT, chiar imi pare rau ca nu am mers pe mate-info la liceu, dar cred ca pot si de la economic sa merg pe domeniul IT.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cele mai mari șanse pornesc de la a fi bine informat.
Să treci de la - am auzit că, și că-, la sursa primară a informației, care te duce la siturile care îți rezolvă problema.