| 阿林 a întrebat:

Cum se poate descurca un profesor tânăr în București?
Mă refer la cheltuieli; cât are salariul? Dacă locuiești singur în chirie, te poți descurca cu un astfel de salariu?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si cat e salariul. Eu cred ca singur in chirie nu te poti descurca, poate doar daca contribuie parintii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sta singur in chirie intr-un apartament probabil va ramane fara bani pe la jumatatea lunii

| venividivici2017 a răspuns:

Daca mai platesti si chirie, din acel salariu practic te vei intretine:mancare, chirie, utilitati, transport.Acum depinde si ce mai mananci ca sa te incadrezi in acel salariu.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu poti sa traiesti asa. Este destul de greu. O chirie este destul de scumpa. Salariul este 1000 de lei dim care 900 dai pe chirie.

| GoldandSilver a răspuns:

E greu la inceput, ce sa faci...

| IFeelS0Alone a răspuns:

Foarte greu, salariul este intre 1200-1500 de lei depinde ce categorie are. Chiria iar depinde de zona in care locuieste. Dar nu este usor deloc.