| Andreimas29 a întrebat:

Salut TPU! Doresc să urmez facultatea politehnică ca specializare pe ingineria transporturilor și a traficului, îmi puteți spune ce job aș putea avea după și dacă merită? Cat de grea este facultatea? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Normal ca merita ca doar transporturile sunt " sângele " afacerilor! Ca la orice facultate tehnica, bagi MARE mate, analiza, statistica economica, chestii tehnice!
Ce poti lucra :
# inginer / coordonare flota auto *( depozite / logistica )
# consultant domeniu transporturi / management
Intra pe site-ul unei universități, cauta specializarea dorita de tine *( studii licenta ) si descarcă " Plan invatamant " pdf ca acolo ai toate detaliile cu materii studiate pe anii si semestre!