| Serpentina a întrebat:

Tinand cont ca sunt bun la engleza, matematica, biologie, fizica, chimie, ce facultati as putea urma? (Tin sa spun ca nu sunt inca la liceu dar im este teama ca nu stiu unde sa ma duc). Dati-mi exemple de facultati sau locuri de munca. Cel mai bun raspuns are FUNDA

4 răspunsuri:
| JusTxMe a răspuns:

La liceu du-te la mate-info(daca stii mate fizica si chimie ai tot ce iti trebuie.plus ca de la profilu asta te poti duce cam la orice facultate) si mai departe, daca ai fi bun si la informatica ai putea merge pe IT.sau chimie+bihiromedicina.ai putea face si arhitectura(si, sau)inginerie.de tine depinde mai departe.nu se compara materia de la gimnaziu cu cea de la liceu. tiai putea schimba preferintele oricum

| Evelina_8773 a răspuns:

Pai ai putea sa dai la Drept.De ce?happy
Ptr. ca Facultatea de Drept se bazeaza pe istorie si romana.
Si eu vreau sa dau la Dreptbatting eyelashes

| Evelina_8773 a răspuns:

Scz.am citit ca nu esti bun la acele obiecte.
cel mai recomandat ar fi Fac. de Matematica-Info

| di3nutza a răspuns:

Ai putea si la Facultatea de Medicina, se bazeaza mult pe biologie, fizica si chimie happy