| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Galati.Am gasit eri pe straa un pechinez.Era destul de murdar cred ca se ratacise cam de vreo zi.Nimeni nu era prin preajma si stiind ca aceassa rasa nu prea poate supravietui singura, am luat cainele (m-am uitat e baiat ) si l-am dus acasa.Problema este ca nu vrea sa manance.I-am dat ieri sunca si a mancat dar azi nu mai vrea si sta la usa ca vrea sa plece. Cam in cat timp se obisnuieste si cand va manca ca, cred ca nici un caine nu moare de foame intentionat.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este speriat.Nu te cunoaste nici pe tine si nici unde se afla.Lasa-i mancarea in fata.Nu mai sta langa el.Va manca singur cu timpul.

| karsivan a răspuns:

Ii este dor de stapan vrea sa plece de aia sta langa usa, vorbeste-i mangie-l si incerca niste carne de pui fiarta, pekinezul este cam carnivor. O sa se obisnuiasca cu tine si o sa fie ok.

| Cr7adi a răspuns:

Nu va inghesuiti sa raspundeti