| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de puricii de pe frunzele de ficus?

Răspuns Câştigător
| natub a răspuns:

Iti cumperi un caine si il legi de ficus. Astfel puricii vor migra la caine laughing

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este o un insecticid care se numeste Perfect Plant anti-cochenille - Insecticid pentru plante, cu efect lustrant. Produs in Belgia, 200 ml.
Din indicatii: protejeaza plantele etc si combate cu eficacitate insectele de pe plantele ornamentare. distrugand:
- puricii de plante, musca alba, thrips. paianjenul rosu, in acelasi timp redaind luciul natural (asta cu luciul e adevarat, testat de mine. Chiar au disparut punctele alea alba)
NU se utilizeaza pe plantele cu frunze pufoase si grase, ci doar pe frunse dure si netede.Se pulverizeaza pe deasupra, cam de la 40 de cm, dar nu direct pe flori (asa, de asnamblu). Poti da si pe pamant. Repeti dipa o saptamana daca mai e cazul (la mine n-a fost).