| ElySa a întrebat:

Cum se scot petele de ulei de pe covor? straight face si cand iti scapa ciorba pe covor cum scoti pata?

Răspuns Câştigător
| Zambete89 a răspuns:

Asa a facut mama. de fapt avea tata paharul de vin in mana si l-a scapat pe jos[vinul era foarte veechi de ani si ani si foarte negru] si covorul era de culoare portocaliu si galben. si a dat mama cu sare de bucatarie, apoi dupa vreo 5 ore cu vanish si "covorul e ca nou"hee hee

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu Vanish.Sau cu benzen, neofalina, tetraclorura de carbon, LOC de la Amway.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu a Axion, Vanish pentru pete sau Venish 3 in 1.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu ariel sau axion ori vanish.
Pa, pa.

| Zambete89 a răspuns:

Mersi de fundita :*:*

| miauu a răspuns:

Cu axion
winking

| Good Cat a răspuns:

Decupezi din covor sau folosesti Vanish

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu foarfeca Glumesc Cu apa dero albitor si otet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine le spui parintilorwinking.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Presăraţi pe pată bicarbonat de sodiu şi frecaţi uşor. Lăsaţi bicarbonatul să acţioneze cât mai mult timp, ideal ar fi să lăsaţi să treacă cam 12 ore, după care aspiraţi. Dacă pata persistă ştergeţi uşor cu puţin detergent de vase sau cu clabuc de la un săpun de faţă.

| Alin_3886 a răspuns:

Incearca cu venish laughing

| candy_6506 a răspuns:

Eu pentru haine folosesc un degresant de vase(PUR FAIRY), pun pe pata si-l las sa actioneze dupa care pun haina in masina de spalat.

| demon1994 a răspuns:

Cu vanish.si pe urma stringe cu aspiratorul

| demon1994 a răspuns:

Cu vanish, pe urma lasa-l vreo 2 ore sa se usuce si pe urma strimge cu aspiratorul/.