| Cristi3672 a întrebat:

Dacă duminică dimineață se arată 1 grad și temperatura resimțită e de -5, fructele din pom vor suferi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la 1 grad Celsius nu se intampla nimic.

Chiar daca tu esti friguros si ti se pare ca ai inghetat, ori ca-i mult mai frig decat arata termometrul, nu are importanta pentru pomi sau legume, ca tot 1 grad este afara si nu ingheata nimic.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu stiu la ce frute din pom vorbim in noiembrie, dar depinde de fructe... nu toate se simt bine la 1 grad. Totusi punctul de alarma este cel de inghet, adica 0 grade.