| anonim_4396 a întrebat:

In bucatarie (o cam mica) am mobila din lemn si as vrea sa stiu cum sa o protejez de abur(se gateste mult). Exista o vopsea speciala sau altceva?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti cauta autocolant, acea folie adeziva ce o poti lipi si pe mobilier pentru a fi protejat. Totul e sa gasesti un model asemanator cu culoarea si structura mobilierului tau, si, daca se strica, poate fi inlocuit usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Andreea,exista lac pentru lemn,se poate da ff usor,chiar si cu o pensula, si protejeaza ff bine mobila, se intretine usor si da si un aspect placut.Numai bine.