| esmeralda a întrebat:

Poate ce zic e o prostie, dar vreau sa stiu. Daca tai o creanga a unui copac, o creanga mai din varf, ceea ce inseamna ca acolo sunt ceva mai tinere, as putea sa o plantez sa imi creasca alt copac? Exista aceasta posibilitate la pomii fructiferi sau la un stejar de exemplu?

1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Doar plopul si salcia se pot înmulții prin crengi tinere puse in pamant, la fel si vita de vie. Pomii fructiferi se pot înmulții prin crenguțe tinere dar numai prin altoire.