| vladeusebiu a întrebat:

Salut am centrala prin condensatie ariston. Cand e oprit(caloriferele reci) presiunea e 1.3 cand apas pe buton sa o deschid scade la 1 apoi odata ce se incalzesc caloriferele creste la 1.6 1.7 si ramane asa. E normal?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Prin incalzirea apei se ridica presiunea, acesta marindu-si volumul.

| relian a răspuns:

Ce este aia centrala prin condensatie?

| TrăieşteClipa a răspuns:

A mea nu se misca de la 1, 5.
Este posibil ca membrana vasului de expansiune sa nu lucreze corect.Ea este cea care compenseaza diferentele de volum si implicit de presiune.