| Ias48 a întrebat:

Salut,

Ce material mi-ar trebui ca sa lipesc o placa de rigips pe un perete de beton/ciment?

2 răspunsuri:
| pacatos a răspuns:

Nimic prenandez
in general placile de rigips nu ai voie sa le lipesti pe pertete

ci trebuie sa faci niste patratele de lemn care sa tina distata intre perte si acel perte de rigips
se cheama rupere termica
RUPERE TERMICA
ca sa faci acolo un loc cu aer in el care va face o izolatie termica

altfel merge cu holsuruburi

| Containere23 a răspuns:

Salut,poti sa o prinzi in suruburi forante pentru beton iar ulterior sa vii cu glet peste.Iti las site-ul nostru.Noi facem case din containere!

https://www.casa-din-containere.ro/......ontainere/