| FunlandCompany a întrebat:

am şi eu o întrebare, la cate săptamani de la naştere se pot da nişte caţeluşi, spre adopţie?
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lala20 a răspuns:

Depinde cat sunt de zdraveni si cum sunt alaptati. Se pot da de pe la 4-6 saptamani, dar nu mai devreme! In mod normal ar trebui lasati cu mama cam 2 luni. Funda?

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Cand nu-i mai alapteaza

| MuzicaBooM a răspuns:

Poti sa dai cainii la orice varsta, dar de recomandat este sa ii vinzi dupa ce nu mai trebuie alaptati. Daca vrei sa ii dai cu orice pret, trebuie sa ii rogi pe cumparatori sa le dea lapte zilnic. Dupa 2-3 luni este recomandat, deoarece au nevoie de odihna, hrana si grija maternala.
SFAT!
1)Daca vrei sa ii vinzi dupa 2-3 luni, nu trebuie sa le dai conditii cumparatorilor(adica ii pot hrani cu orice vor, sa ii tina unde vor etc.)
2)In caz ca vrei sa ii dai cat mai repede, trebuie sa le spui cumparatorilor sa ii alapteze cu lapte, sa ii tina in casa si sa ii lase sa se odihneasca si sa faca ce vor timp de 2-3 luni!
MESAJ AL LUI FUNDITAVAROG®
Funda?thinking

| ღÐelly a răspuns:

Sa aiba macar 2 luni :3

| vladflorea a răspuns:

Pai depinde... daca sunt mai dezvoltati... poti de la 4-5 sau chiar 6 saptamani!

| kelii122 a răspuns:

De la vreo luna happy