| Baies_Miruna_Andreea_1992 a întrebat:

imi dati si mie idei pentru decoratiuni de halloween? Vreau ceva înfricoșător, terifiant si as prefera ca decoratiunile sa fie handmade. Vreau ceva original si repet infricosator si niste idei de costume ( p.s. costumele sa nu fie horror

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu te sfatuiesc ca sa nu te implici in niciuna din actiunile acestei sarbatori.
Nu zic ca nu se gaseste distractie, placere si buna voie in aceasta sarbatoare; eu zic ca aceasta sarbatoare dauneza mai devreme sau mai tarziu psihicului nostru. Adeptii acestei sarbatori vor avea de suferit chiar impotriva vointei lor; caci tot ce vedem si auzim va ramane pentru totdeauna in subconstientul nostru. Ne vom speria de intuneric, iar singuratatea ne va inspaimanta chiar si in mijlocul zilei. Si chiar daca vom dormi in acelasi pat cu cel drag, visele nu vor mai vise, ci se vor transforma in cosmaruri.
De aceea sfatuiesc pe orice om sa se departeze de tot ce este sinistru, macabru, orice lucru care ne sperie. Sa nu uitam ca vor fi afectati si copii nostri; si asta din pricina ca parintii lor nu s-au abtinut si nu au luat aminte la indemnul Scripturii care spune: "Feriti-va de orice se pare rau." (1Tesaloniceni.5:22)